E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Kayıt Duyurusu

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DGS YENİ KAYIT

 Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 20/04/2016 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında Yürütme Kuruluna verilen yetkiye dayanılarak, 2016 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2016-2017 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2016 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 06/10/2016 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler, şehit ve gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

Engelli öğrenciler engel oranını gösteren sağlık raporu ile başvurmaları halinde engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Kayıt yaptıran öğrenciler nüfus, adres bilgileri ile erkek öğrencilere askerlikten muaf olup olmadığını veya askerlik yükümlülüğünü yerine getirip getirmediğini beyan edeceklerdir.

 

Kayıt ile İlgili Bilgiler ve Evraklar için tıklayınız.

Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.

Üniversitemiz Akademik Takvimi için tıklayınız.

 

  T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı