E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Kayıt Duyurusu

2017-ÖSYS EK YERLEŞTİRME KAYITLARI

 

Üniversitemize 2017-ÖSYS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre yerleşen öğrenciler 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında Üniversitemize gelerek kesin kayıt yaptıracaklardır.

Ortaöğretim kurumlarından henüz mezun olamamış ve 2017-ÖSYS sonuçlarına göre Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylardan bütünleme veya tek ders sınavına gireceği tarihi belirten yazılı beyanı alındıktan sonra kayıt hakkı kazandıkları programa 13-19 Eylül 2017 tarihlerinde kesin kayıtları geçici olarak yapılacaktır.  Mezun olduklarına ilişkin belgeleri 29 Aralık 2017 tarihine kadar ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemezler ise geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler, şehit ve gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

Engelli öğrenciler engel oranını gösteren sağlık raporu ile başvurmaları halinde engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Kayıt yaptıran öğrenciler nüfus, adres bilgileri ile erkek öğrencilere askerlikten muaf olup olmadığını veya askerlik yükümlülüğünü yerine getirip getirmediğini beyan edeceklerdir.

 

Erkek öğrenciler için kayıt öncesinde ÖSYM’den alınan veri üzerinden elektronik olarak E-Devlet programından sorgulama yapılır. Sorgulama sonucunda "Bir fakülte veya yüksekokula kayıt olmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı” görülenlerin kaydı yapılır. Yapılan sorgulamada onay alınamayan öğrenciler Askerlik Şubesi Başkanlıklarına yönlendirilerek Askerlik Durum Belgesi getirmeleri istenir. Gelen bilgi ÖİBS’ye işlenir.

 

Katkı payı ve öğrenim ücreti ödemesi gereken bölüm/programlara ait ücretler katkı payı ve öğrenim ücreti tablosunda gösterilmiştir. Bu bölüm/programa kayıt yaptıracak adaylar katkı paylarını ve öğrenim ücretlerini Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında Ziraat Bankası’nın Türkiye’deki tüm şubelerinden ve ATM’lerinden ödeme yapabilirler.

 

 

Kayıt ile İlgili Bilgiler ve Evraklar için tıklayınız.

Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.

Üniversitemiz Akademik Takvimi için tıklayınız. T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı