E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Yeni Kayıt

Değerli Öğrencimiz,

       Üniversitemize kesin kayıt yaptırabilmeniz için gerekli olan belgeler ve açıklayıcı bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Kayıt işlemlerinizin kısa sürede ve sağlıklı tamamlanabilmesi için lütfen açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

             Başarılarınızın devamını dileriz.

                                                                                                                                                                         Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 

 

Öğrenci Numaranızı ve Kayıt Durumunuzu Öğrenmek için Tıklayınız

 

NOT: Konu ile ilgili yeni gelişmeler olması durumunda kayıt tarihleri ve bilgileri güncellenecektir. Kayıt işlemleri gerçekleştirilmeden önce ilanımızı tekrar okumanız önemle rica olunur.

 

Elektronik  Kayıt Yaptıracak Öğrenciler

Elektronik kayıt zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra kayıt olduğunuza ilişkin barkotlu çıktınızı alıp saklayınız. Elektronik Kaydı tercih etmeyen yada zorunlu nedenlerle elektronik kaydını yapamayan öğrenciler 07 Eylül 2018 tarihine kadar Üniversitemize gelerek kesin kayıtlarını yaptıracaklardır. Elektronik kayıt işlemlerinin e-devlet sistemi üzerinden nasıl yapılacağının anlatıldığı “E-Devlet Kapısı Kesin Kayıt Kılavuzuna” ulaşmak için tıklayınız.

Elektronik kaydını tamamlayan öğrenciler, aşağıda belirtilen  kesin kayıt evrakları ve kayıt formlarını doldurup, alınan çıktıları   26 Eylül 2018  tarihine kadar Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Bürolarına teslim etmek zorundadır.

 

Yerinde Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimiz

03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yerleştikleri Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu kayıt bürolarına, aşağıda belirtilen kayıt evrakları ve kayıt formlarını doldurup alınan çıktılar ile gelerek kayıtlarını gerçekleştirilecektir.

 

Kayıtların Yapılacağı Yerleri Öğrenmek İçin Tıklayınız

 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler ve Açıklayıcı Bilgiler

1-      ÖSYM’nin web sayfasından alınacak olan sınav sonuç belgesi çıktısı.

2-      Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli Mezuniyet/Çıkış Belgesinin aslı,

3-      Nüfus Cüzdanı fotokopisi, (Kayıt esnasında Üniversitemiz yetkileri tarafından onaylanacaktır),

4-      12 adet 4.5x6 ebadında renkli fotoğraf, fotoğrafların arkasına ad-soyad, bölüm ve öğrenci numarası yazılması gerekmektedir.

5-      Web sayfamızda bulunan “Öğrenci Bilgi Formu” eksiksiz olarak doldurularak ve özet çıktısı alınacaktır.

6-      Ayrıca özel Koşullu olan aşağıda belirtilen bölüm/programlardan istenen belgeler

 

    • Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programı için;

1-       2018 ÖSYM Kontenjan Kılavuzu, Özel Koşul ve Açıklamalar 904’e bakınıza göre (Kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden “Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi almak suretiyle sağlık durumunun denizciliğe elverişli olduğunu belgelemeleri gerekir.

2-      Mülakat tarihleri ve duyurular Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi web sayfasında ilan edilmiştir.

 

    • Fatsa Meslek Yüksekokulu  Deniz Ulaştırma ve İşletme (I.ve II. Öğretim) ile Gemi Makineleri İşletme (I.ve II.Öğretim) Programları  için 2018 ÖSYM Kontenjan Kılavuzu, Özel Koşul ve Açıklamalar 722’e bakınıza göre (Kayıt yaptıracak adaylar  Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden “Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi” ibaresi taşıyan sağlık raporu ile kesin kayıtta belgelemeleri gerekmektedir.)

 

 Kayıt İçin Gerekli Evraklar (Doldurulup Çıktı Alınarak Birim Öğrenci İşleri Bürolarına Teslim Edilecektir.)

       

 

 KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

a)   Adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

b)   Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.

c)   Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

ç)   Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

d) Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemler yapmaya yetkilidir.

e)Adayların askerlikleri ile ilgili sorunları için Askerlik Şubelerine, Yurt ve Kredi konusunda ayrıntılı bilgi için ise Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

 

 

Hazırlık Sınıfı uygulanan birimlere kayıt olan öğrenciler  için

Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü I.ve II. Öğretime kayıt olan öğrencilere uygulanan Zorunlu Hazırlık Sınıfı kapsamında 24 Eylül 2018 tarihinde  “Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı” Fen Edebiyat Fakültesi binasında yapılacaktır. Sınav ile ilgili ayrıntılı bilgiler Fen Edebiyat Fakültesi web sayfasından ayrıca duyurulacaktır.

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programına ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Programına kayıt olan öğrencilere uygulanan isteğe bağlı hazırlık sınıfı kapsamında 24 Eylül 2018 tarihinde  “Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı” Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi binasında yapılacaktır. Kayıt esnasında sınava katılmak isteyenler dilekçe ile başvuruda bulunmalıdır.

 

 

 

           Kayıt amacıyla Ordu dışından gelecek öğrenciler için otogarda danışma bürosu açılacak ve otogardan Ordu merkezde bulunan Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarına ücretsiz servis aracı tahsis edilecektir.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı